
Budu chodit do Moravského krasu znovu ve Františkově hnědé poustevnické profesionálně ušité kutně.
Vracím se jako mnich - hinduismu, jogín a poustevník k hnědé kutně svatého Františka z Assisi. V poslední době jsem byl v Moravském krasu ke spatření v outdorové maskáčové kutně vz. 95 a myslel jsem si, že je to mé odění již napořád. Dnes mi však přišla zajímavá omilostněná myšlenka, která nakonec v mém srdci zvítězila, abych se převlékl zpět do své františkánské kutny. Důvodem tohoto mého počinu je svatá snaha vrátit se k tradici otců pouště, hor, lesů a jeskyní, kteří většinou použivali kutnu v přirozené barvě. Proto se převlékám i já zpět do hnědé. Chci být totiž jako poustevník srozumitelný na veřejnosti, to znamená nechci být v maskáčové kutně považován za jakéhosi trampa, jímž samozřejmě nejsem. Nyní jsem zaúkoloval odbornou firmu, která mi hnědou kutnu z dyftýnu ušila a já jsem jí neprozřetelně zkrátil, aby ji znovu prodloužila až na zem. Hned jak bude tato kutna opravena, vyrazím neobyčejně šťasten do svého zamilovaného svatého Křtinského údolí v Moravském krasu v této hnědé Františkově kutně. Samozřejmě, že svůj bojový nůž Uton do jeskyní neodkládám.
