Správa CHKO Moravský kras se znovu chystá postihovat  ohníčky v jeskyních s čímž nesouhlasím. Ale vyjímka potvrzuje pravidlo - viz megaohniště na Adlerově jeskyni!

23.06.2026

Já se stráží přírody v této věci vůbec nesouhlasím a vnímám to jako útisk duše trampů, zálesáků a podobných spřízněných duší. Vždyť kdo jiný by chodil do jeskyně si vařit čaj a dělat ohníček? Přesto jsem právě odeslal varovný email o zjištěném brutálním dlouhodobém ohništi před Adlerovou jeskyní. Já jsem toto ohniště v minulosti odstranil, v době kdy jsem se tam chystal meditovat a dal jsem tam i cedulku aby před touto jeskyní oheň nikdo nedělal. Místo toho nějací mastňáci z města demonstrativně a značně provokativně ohniště obnovili a to ještě v mnohem větším rozměru! Proto radím Stráži přírody aby tam začali chodit a rozvěsili po stromech varovné  cedulky Správy CHKO Moravský kras. Neblbněte. Pořiďte si vařič dřívkáč s pevným dnem a můžete si v něm malý ohýnek na uvaření čaje normálně udělat. To je v Moravském krasu již úspěšně tolerováno. Ale to megaohniště před Adlerovou jeskyní, které se ani při odchodu neuráčí zalít vodou je opravdu výsměch a provokace, kdo s koho. Je nebezpečné neboť hrozí rozfoukání žhavého popela  značné mocnosti větrem a zapálení okolního lesa. Lidé, kteří dělají ohně na Adlerově jeskyni nemají mou sympatii ani ohleduplnost.

Mnou nepovolené megaohniště před Adlerovou jeskyní. Tohle nedělají skuteční trampové.
Mnou nepovolené megaohniště před Adlerovou jeskyní. Tohle nedělají skuteční trampové.
Mnou nepovolené ohniště před Adlerovou jeskyní.
Mnou nepovolené ohniště před Adlerovou jeskyní.
Share