
Správa CHKO Moravský kras se znovu chystá postihovat ohníčky v jeskyních s čímž nesouhlasím. Ale vyjímka potvrzuje pravidlo - viz megaohniště na Adlerově jeskyni!
Já se stráží přírody v této věci vůbec nesouhlasím a vnímám to jako útisk duše trampů, zálesáků a podobných spřízněných duší. Vždyť kdo jiný by chodil do jeskyně si vařit čaj a dělat ohníček? Přesto jsem právě odeslal varovný email o zjištěném brutálním dlouhodobém ohništi před Adlerovou jeskyní. Já jsem toto ohniště v minulosti odstranil, v době kdy jsem se tam chystal meditovat a dal jsem tam i cedulku aby před touto jeskyní oheň nikdo nedělal. Místo toho nějací mastňáci z města demonstrativně a značně provokativně ohniště obnovili a to ještě v mnohem větším rozměru! Proto radím Stráži přírody aby tam začali chodit a rozvěsili po stromech varovné cedulky Správy CHKO Moravský kras. Neblbněte. Pořiďte si vařič dřívkáč s pevným dnem a můžete si v něm malý ohýnek na uvaření čaje normálně udělat. To je v Moravském krasu již úspěšně tolerováno. Ale to megaohniště před Adlerovou jeskyní, které se ani při odchodu neuráčí zalít vodou je opravdu výsměch a provokace, kdo s koho. Je nebezpečné neboť hrozí rozfoukání žhavého popela značné mocnosti větrem a zapálení okolního lesa. Lidé, kteří dělají ohně na Adlerově jeskyni nemají mou sympatii ani ohleduplnost.


