Rozhodl jsem se své vitariánské předsevzetí oslabit a částečně se vrátit k tradičnímu, tedy vařenému vegetariánství.

22.06.2026

Chci zachovávat poměr vitarinství ku vegetariánství ve své stravě 50:50 %. Z vitariánství na bázi živé stravy se cítím být při tahání těžkého batohu výrazně oslaben. Proto budu konzumovat i vařenou zeleninu, rýži a luštěniny. Předností vegetariánství vůči vitariánství je též větší finanční šetrnost. Z tohoto důvodu jsem bohužel musel opustit též své sponzorování četných společností. Platím nadále již jen ášramům a klášterům, tzn. Jadanu v Indii, Střílkám a trapistům v Novém Dvoře. Snad mi tuto nezbytnou úlevu od mých dobrých předsevzetí Bůh odpustí. Ale musel jsem tyto škrty uskutečnit z důvodů finanční hygiény a své finanční harmonie. Původně jsem platil cca 3000 Kč měsíčně, nyní platím jen něco přes 1/3 z této částky. Omlouvám se všem mým oblíbeným, ale již nesponzorvaným společnostem.

Share